Fyrrverandi landsstýrismenn í fíggjarmálum

15. september 2015 -15.september 2019 Kristina Háfoss, tjóðveldisflokkurin
14. november 2011 -15. september 2015 Jørgen Niclasen, fólkaflokkurin 
21. februar 2011 - 11. november 2011 Aksel Johannesen, javnaðarflokkurin 
26. septembur 2008 - 21. februar 2011 Jóannes Eideagaard, javnaðarflokkurin 
4. februar 2008 - 26. september 2008  Karsten Hansen, miðflokkurin 
15. mai 2007 - 4. februar 2008  Magni Laksáfoss, sambandsflokkurin 
3. februar 2004 - 9. mai 2007  Bárður Nielsen, sambandsflokkurin 
6 juni 2002 - 3. februar 2004  Karsten Hansen, tjóðveldisflokkurin 
15. mai 1998 - 6. juni 2002  Karsten Hansen, tjóðveldisflokkurin 
11. juni 1996 - 15. mai 1998  Anfinn Kalsberg, fólkaflokkurin 
10. septembur 1994 - 11. juni 1996 

Jóannes Eidesgaard, javnaðarflokkurin

24. apríl 1993 - 10. september 1994 Finnbogi Ísakson, tjóðveldisflokkurin
15. januar 1991 - 24. apríl 1993 Jógvan Sundstein, fólkaflokkurin
22. juni 1989 - 15. januar 1991 Ivan Johannesen, sambandsflokkurin
18. januar 1989 - 22. juni 1989 Finnbogi Ísakson, tjóðveldisflokkurin
5. apríl 1988 - 18. januar 1989 Jóngerð Purkhús, tjóðveldisflokkurin
10. januar 1985 - 5. apríl 1988

Jóngerð Purkhús, tjóðveldisflokkurin

5. januar 1981 - 10. januar 1985 Tórbjørn Poulsen, sjálvstýrisflokkurin
23. januar 1979 - 5. januar 1981 Demmus Hentze, fólkaflokkurin
11. januar 1975 - 23. januar 1979 Demmus Hentze, fólkaflokkurin
12. desember 1970 - 11. januar 1975 Peter F. Christiansen, sambandsflokkurin
19. november 1968 - 12. desember 1970 Kristian Djurhuus, sambandsflokkurin
12. januar 1967 - 19. november 1968 Kristian Djurhuus, sambandsflokkurin
4. januar 1963 - 12. januar 1967 Erlandur Patursson, tjóðveldisflokkurin
9. januar 1959 - 4. januar 1963 Kristian Djurhuus, sambandsflokkurin

 

Fyri 1959 vóru fíggjarmál ikki sjálvsstøðugt málsøki

 

Landsstýrini fyri 1959 vóu mannað soleiðis:

18. desember 1954 - 9. januar 1959 Kristian Djurhuus, løgmaður, sambandsflokkurin
  Hákun Djurhuus, landsstýrismaður, fólkaflokkurin
1957 - 1959 Ole Jacob Jensen, landsstýrismaður, fólkaflokkurin
  Edward Mitens, landsstýrismanður, sjálvstýrisflokkurin
15. desember 1950 - 18. desember 1954 Kristian Djurhuus, løgmaður, sambandsflokkurin
  Thorstein Petersen, landsstýrismaður, fólkaflokkurin
1951 - 1954 Hákun Djurhuus, landsstýrismaður, fólkaflokkurin
  Richard Long, landsstýrismaður, fólkaflokkurin
12. mai 1948 - 15. desember 1950 Andrass Samuelsen, løgmaður, sambandsflokkurin
  Kristian Djurhuus, landsstýrismaður, sambandsflokkurin
  Jóan Petur Davidsen, landsstýrismaður, javnaðarflokkurin
  Louis Zachariasen, landsstýrismaður, sjálvstýrisflokkurin